1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Kādi jaunumi JSA licencēšanas kārtībā?

PDFDrukātE-pasts

Daudzi jonizējoša starojuma avotu operatori jau ir paspējuši saskarties ar jaunajiem, 2011.gada 20.septembrī pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 723 „Darbību ar jonizējošā starojuma avotiem licencēšanas kārtība”, kas stājušies spēkā no 2012. gada 1. janvāra un aizstāj iepriekšējos 5 ar jonizējošo starojuma avotu licencēšanu saistītos, nu jau spēku zaudējušos, Ministru kabineta noteikumus.

Izanalizējot Latvijas Republikas normatīvo aktu prasības, kas nepieciešamas speciālās atļaujas (licences) saņemšanai darbībām ar radioaktīvo vielu nesaturošu jonizējošā starojuma avotiem (JSA), sabiedriskajai organizācijai „Droša medicīna” radās daži jautājumi, kas tika rakstiski uzdoti LR VVD Radiācijas drošības centram un uz kuriem gaidām detalizētas atbildes.

Pirmais jautājums bija par to, lai precizētu – kādas konkrēti JSA pārbaudes ir nepieciešams veikt operatoram, kurš vēlas iegādāties JSA un uzsākt ar to darbību savā praksē, jo izlasot jaunos Ministru kabineta noteikumus, nav skaidrs, kādas JSA pārbaudes ir obligāti veicamas, kā arī pamatojoties uz kuriem LR normatīvajiem aktiem tās attiecīgi tiek pieprasītas.

Savukārt nākamais jautājums bija par to, kāda ir veicamo darbu secība, lai operators, kurš vēlas iegādāties JSA varētu saņemt licenci (atļauju) darbībām ar JSA un uzsākt ar to darbu savā praksē. Šāds skaidrojums ir ļoti nepieciešams, jo 2011.gada 20.septembra Ministru kabineta noteikumos Nr. 723 „Darbību ar jonizējošā starojuma avotiem licencēšanas kārtība” ir norādītas nepieciešamās darbības, bet nav aprakstīta veicamo darbu secība.

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt